Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
październik 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

"Bialystok majn hajm"

 

 

Więcej o projekcie...

 

 

 

Susnet Facebook Like Box

Współpraca


SPOSOR ROKU JUBILEUSZOWEGO
 
Energa SA znak inwersyjny-01
 
MECENAT ROKU JUBILEUSZOWEGO

 logo fundacja stefczyka full 01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOWE Logo miasta Gdansk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

sopot

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
woj pomorskie
 
 
PATRONI MEDIALNI ROKU JUBILEUSZOWEGO
logo rgb Patron medialny Roku Jubileuszowego  
 SZ logoo  
 
 
WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA ROKU JUBILEUSZOWEGO
 

RMF-Classic-logo-bordo dopisać współpraca redakcyjna

 

 

PARTNER ROKU JUBILEUSZOWEGO

01 logo tskz podstawowe

Facebook

JUBILEUSZOWY XX Międzynarodowy Festiwal "Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn" Sopot 2020

duoAccosphere foto Zofia Goraj

DUOACCOSPHERE 
foto Zofia Goraj

 

 

Jubileuszowy  XX Międzynarodowy Festiwal

„Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn”

Sopot 2020

 

 

Dyrektor artystyczny: Dariusz S. Wójcik

Dyrektor programowy: dr Jacek Szymański

 

 

SOBOTA, 12 WRZEŚNIA 2020, godz. 19.30

„OD BACHA DO WSPÓŁCZESNOŚCI”

koncert inauguracyjny

 

WYKONAWCY:
DUOACCOSPHERE
w składzie:
Alena Budziňákova – akordeon (Słowacja)
Grzegorz Palus – akordeon (Polska)

 

 

W ramach cyklu „Promocja Młodych” Jan Walczak – fortepian (Polska),

student Wydziały InstrumentalnegoAkademii Muzycznej

im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu.

 

PROGRAM:

 

Ferenc Liszt

Sonata fortepianowa h-moll
solo Jan Walczak

 

Jan Sebastian Bach

Chaconne d-moll z Partity nr 2, BWV 1004  (opr.. F. Luzzatto/duoAccosphere)

 

Wolfgang Amadeus Mozart 

Adagio i Fuga KV 546 (opr. duoAccosphere)

 

Edvard Grieg

Lyric Pieces op. 43 (cz. Butterfly, Soiltary Traveler, Little bird)

solo: Alena Budziňáková

 

Moritz Moszkowski

Kaprys hiszpański op. 37

solo: Grzegorz Palus

 

Piotr Ilich Czajkowski 

Sześć tańców charakterystycznych ze suity ”Dziadek do orzechów” op.71a       
(opr. Nicolas Economou/duoAccosphere)
               

1. Marche

2. Danse de la Fée-Dragée

3. Danse Arabe

4. Danse Chinoise

5. Danse des Mirilitons

6. Danse Russe (Trepak)

 

Maurice Ravel

Suita „Moja Matka Gęś”

części: Pawana Śpiącej Królewny,  Tomcio Paluch, Brzydulka, Cesarzowa pagód
duoAccosphere

  

Astor Piazzolla

Libertango

duoAccosphere

 

MIEJSCE:
Kościół Garnizonowy pw. Św. Jerzego w Sopocie, Sopot, ul. Kościuszki 1 ………………………………………………………………………………………………….

 

 

NIEDZIELA, 13 WRZEŚNIA 2020, godz. 16.00
„HITY MUZYKI WOKALNEJ I ORGANOWEJ”

WYKONAWCY:
Katarzyna Olszewska – organy (Polska)

Anna Fabrello – sopran (Polska)

Jacek Szymański – tenor (Polska)

 

W PROGRAMIE M.IN.:
Johann Sebastian Bach, Allesandro Stradella, Joseph Haydn, Antonín Dvořák, Franz Schubert,

Pietro Mascagni, Alexandre Guilmant, Wojciech Kilar,  Marian Sawa, Ennio Morricone. 


MIEJSCE:
Kościół Garnizonowy pw. Św. Jerzego w Sopocie, Sopot, ul. Kościuszki 1 ………………………………………………………………………………………………

PIĄTEK, 18 WRZEŚNIA 2020, godz. 19.30

„MOTYWY ŻYDOWSKIE W MUZYCE ŚWIATA”

koncert muzyki klezmerskiej

 

WYKONAWCY:

Darek Wójcik vel Davidek – śpiew (Polska)

&

Szaweł Lipski Klezmer Quartet w składzie:
Przemek Skałuba – klarnet (Polska)
Andrzej Czapliński – skrzypce (Polska)
Rafał Grząka – akordeon (Polska)
Paweł Lipski – fortepian (Polska)

W PROGRAMIE M.IN.:
„A Idishe Mame”, „Ajde Jano”, „A nigundl”, „Dona, dona”, „Hatikvah”,

„Hava Nagila”, „Kazimierz”,„Lista Schindlera”,

„Nikodem” (żydowski foxtrot), „Pod cieniem czereśni”, „Rebe Elimelech”,

„Shabat shalom”, wiązanka z musicalu „Skrzypek na dachu”.

MIEJSCE:
Kościół Garnizonowy pw. Św. Jerzego w Sopocie, Sopot, ul. Kościuszki 1 ……………………………………………………………………………………………

 

SOBOTA, 19 WRZEŚNIA 2020, godz. 19.30
„WIECZORNY DZWON” 

widowisko 

WYKONAWCY:

Jacek Szymański – I tenor (Polska)
Sylwester Targosz-Szalonek – I tenor (Polska)
Tomasz Radimonas – II tenor (Polska)
Andrii Hutsul – II tenor / fortepian (Ukraina)
Grzegorz Piotr Kołodziej – baryton (Polska)
Kamil Pękala – baryton (Polska)
Wojciech Dyngosz – bas (Polska)
Dariusz S. Wójcik – bas (Polska)

Gościnnie – Joanna Nawrot – sopran  (Polska)
Paweł Zawada – fortepian (Polska)


W PROGRAMIE :

muzyka cerkiewna (acappella) oraz narodowe i popularne pieśni Rosji, m.in.
„Bierioza”, „Brodiaga”, „Dlinnaja doroga”, „Ej uchniem”, Gor, gori moja zwiedza”, „Kalinka”,

„Kolokolczik”, „Mietielica”, „Nikogda ja nie był na Bosforie”, „Oczy czornyje”,

„Podmsokownyje wieczera”,„Stienka Razin”, „Stiep da stiep krugom”,

„W dol po Piterskoj”, „Wieczerny zwon”, „Wot mczitsja trojka pocztovaja”.

 

MIEJSCE:
Kościół Garnizonowy pw. Św. Jerzego w Sopocie, Sopot, ul. Kościuszki 1 ……………………………………………………………………………………………

 

NIEDZIELA, 27 WRZEŚNIA 2020, godz. 18.00

„MILONGA MIĘDZY BUENOS AIRES

BARCELONĄ, PARYŻEM I KRAKOWEM”

FINAŁ

WYKONAWCY: 

NonStop Tango Trio w składzie:

Anna Mikulska-Argenty – wiolonczela (Francja)

Philippe Argenty – fortepian (Francja)

Piotr Kopietz – bandoneon (Polska)

oraz tancerze Klubu Tańca Towarzyskiego AKAT w Łomży:
Aleksandra Czerwińska & Radosław Walczyk
Trenerzy klubu: Magdalena Pardo-Baczewska i Jacek Baczewski

 

W PROGRAMIE:

1. Astor Piazzolla – S'il vous plaît

2. Carlos Gardel – Por una cabeza

3. Julian Plaza – Nostalgico

4. Pedro Datta El Aeroplano

5. Anibal Troilo Corralera

6. Mariano Mores Taquito Militar

7. Pedro Laurez Milonga de mis amores

8. Astor Piazzolla – Buenos Aires Hora Cero

9. Astor Piazzolla Verano Porteño

10. Astor Piazzolla Otoño Porteño

11. Astor Piazzolla – Oblivion

12. Diego Sandullo – Intenso

13. Astor Piazzolla – Libertango

14. Osvaldo Pugliese – La Yumba

15. Carlos Gardel A media luz

16. Gerardo Matos – La Cumparsita

 

Koncert proponowany przez NonStop Tango Trio

nabiera blasku brylantyny i cekinów przy udziale pary tancerzy.

Niesamowite show z wachlarzem melodii, rytmów i kostiumów!

Wszystko to opowiedziane w sposób lekki i przystępny przez wiolonczelistkę.

Podróż przez historię tanga gwarantowana. 
 
MIEJSCE:
Teatr Kameralny w Sopocie, Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 44

 

 

PROWADZENIE KONCERTÓW FESTIWALOWYCH
Stanisława Grażyńska

słowo o muzyce

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

IMPREZA TOWARZYSZĄCA FESTIWALOWI (niebiletowana)

 

 

PIĄTEK, 25 WRZEŚNIA 2020, godz. 12.00

„ROZKWITAJĄ PĄKI BIAŁYCH RÓŻ”

koncert dla uczczenia Roku Bitwy Warszawskiej
  w ramach cyklu SOPOCKIE PORANKI MUZYCZNE (dla młodzieży szkolnej )

 

WYKONAWCY:
Jacek Szymański – tenor
Dariusz S. Wójcik – bas
Paweł Zawada – fortepian

W PROGRAMIE:
pieśni, arie i muzyka o tematyce patriotycznej

podczas koncertu odbędzie się polskie prawykonanie 
pieśni

„ROK 1920” na tenor i bas

  

Kompozytor:

Kamil Cieślik (Polska)

autor tekstu nieznany

MIEJSCE:
Kościół Garnizonowy pw. Św. Jerzego w Sopocie, Sopot, ul. Kościuszki 1

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

INFORMACJA O BILETACH:


BILETY NA KONCERT INAUGURACYJNY I FINAŁOWY

(12, 27 września 2020) w cenie 50 PLN

BILETY NA POZOSTAŁE KONCERTY

(13, 18, 19 września 2020):
normalny w cenie 35 PLN, ulgowy w cenie 25 PLN.

BILETY DO NABYCIA W MIEJSCU WYDARZEŃ FESTIWALOWYCH.

 

REZERWACJA BILETÓW POD NUMEREM TELEFONU:

600 290 214

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,

uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa,

zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych,

w ramach programu „Muzyka", realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

 

Projekt zrealizowano ze środków budżetu Gminy Miasta Sopotu.

 

MECENAT:

Fundacja im. Franciszka Stefczyka

 

PATRONAT HONOROWY:
Sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin
Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich

PATRONAT MEDIALNY:

Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC
Radio Gdańsk
SŁOWO  ŻYDOWSKIE
Dziennik Bałtycki
trójmiasto.pl

 

WSPÓŁPRACA RERDAKCYJNA:
Radio RMF Classic

 

PARTNERZY:

Scena Kameralna im. Joanny Bogackiej w Sopocie | Teatr Wybrzeże w Gdańsku
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce
Salon Pianin i Fortepianów Nord-Piano w Gdańsku
Parafia Garnizonowa pw. Św. Jerzego w Sopocie

 

ORGANIZATOR GŁÓWNY:
Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Otwartego
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript., www.teatrotwarty.pl  

FTeatrOtwartywGdansku 

 

 

 

ulotka a5 2020 Festiwal

Poleć