Kalendarz wydarzeń

 ◄◄ 
 ◄ 
 ►► 
 ► 
maj 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

"Bialystok majn hajm"

 

 

Więcej o projekcie...

 

 

 

Współpraca

jacek darekLogo AA 
 
 
DARCZYŃCY I SPONSORZY: 
 
 
Logo MKDNiS kolorowe  
 
 
Logo NIMIT RGB kolor poziom
 
logo pl negatyw czerwony
 
 
 
 
1-nck
 
 
 
 Energa SA znak inwersyjny-01
Fundacja Stefczyka logotyp
 
Port Gdynia  logo  poziom 2018 12 20 22 40 32 UTC
 
 
 

 

 logo-jaszczuk

 

 

 

logosopot

 WielkiHerbGdanska znak 2021 final

 

 

 

Wojewodztwo Pomorskie pion-2012-RGB-NIE DO DRUKU

 

 

 

 

logo Argo 2020 08 15 11 14 52 UTC

 

 

 

 

logo gdyna moje miasto BIG

logo-fundacja-pzu-pion rgb
logo opec nowe
 
 
  
 
PATRONI MEDIALNI:
 
 
04 TVP KULTURA RGB inwersyjne
 
 
 
Logo TVP Historia white
 
 
 
ORFEO logo CZERWONE panotne ver210241024 1
 
 
 
 logo rgb

 

 

WYMIAROWANIE POLMIC POLMIC logo kolor pozytyw poziom

 

 

 SZ logoo-1

 

 

 
LOGO DzBaltyckiBEZ
 
 
 
 
RG logo - poziom bez fm 2
 GPC
Nowe Logo GazetaPolska poziom PDF 
 
WSPÓŁPRACA REDAKCYJNA:
 
RMF-Classic-logo-bordo
 

PARTNERZY: 

 

HotelSopot podstawowe PDF

01 logo tskz podstawowe

 

 

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga logo

 Ogólnopolski Festiwal Piosenki Retro
  im. Mieczysława Fogga

 

 

 

 ROK MIECZYSŁAWA FOGGA logo

 

 LOGO Muzeum Gdańska

 

soliton nowe logo

 

 

 

 

 

2000px-POL Strzegom COA.svg

   

GMINA STRZEGOM

 

 

strzegom logo 443

 

 

Logo 1

 

 

 

logo

 

 

 

 ROK w Łomzy logo

 

REGIONALNY OŚRODEK KULTURY

W ŁOMŻY

dyr. Jarosław Cholewicki

 

 

 

5490bd9f7f8ed557a6c3d4628692b9bf

 

 

 

 

 unnamed

 

PRZEMYSŁAW WASZKIEWICZ

 

  

 

2321800

 

Facebook

Agnieszka Wolska

Agnieszka Wolska fotoAgnieszka Wolska
śpiewaczka (sopran)

 

Ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Łódzkiej w klasie prof. Grażyny Krajewskiej-Ambroziak (1994).

Kontynuowała studia w prywatnym instytucie wokalnym Andrzeja Orłowicza (André Orlowitza) w Konpenhadze. Zdobywczyni Srebrnego Grand Prix na Międzynarodowym konkursie w Tuluzie (Francja) w 1998 roku.

 

Zadebiutowała w Operze Bałtyckiej jako Norina w "Don Pasquale" G. Donizettiego.

W 1997 rozpoczęła współpracę z Operą w Rydze (Gilda w Rigoletto G. Verdiego, Violetta w Traviacie). Jako Violetta odbyła tourne z Operą w Rydze po największych scenach Holandii. W 1998 rozpoczęła współpracę z Operą Narodową w Warszawie jako Gilda w "Rigoletto" G. Verdiego pod dyr. Tiziano Severiniego. Na scenie Narodowej wystąpiła także jako Violetta w Traviacie G. Verdiego, Zerlina w Don Giovannim W.A. Mozarta, Oscar w Balu Maskowym G. Verdiego, Amenaide w Tankredzie, Desdemona w Otellu G. Verdiego. W 1999 rozpoczęła współpracę z Teatro del Liceu w Barcelonie (Adalgisa w Normie V. Belliniego, Elwira w Purytanach). W tym samym roku Wielki Recital w Teatro Liure w Barcelonie oraz w Operze w Rejkiaviku (Islandia), a także Uroczysty Koncert Pojednania (II Symfonia G. Mahlera) pod dyr. Zubina Mehty. Otrzymała zaproszenie na jeden z największych festiwali w Europie "Bregenz Festpiele" (Bal Maskowy, Stabat Mater F. Schuberta pod dyr. Marcello Viottiego).

 

W 2001 wzięła udział w polskiej premierze dzieła G. Verdiego Luisa Miller wykonując rolę tytułowej postaci tego dzieła Luisy (Opera Bałtycka). W tym samym roku w Cordobie (Hiszpania) Violetta w Traviacie G. Verdiego, debiut jako Desdemona w Otellu (Opera Narodowa) oraz solowy recital na scenie Teatru Narodowego Opery Narodowej. W listopadzie 2001 wystąpiła w wielkiej Gali poświęconej V. Belliniemu w Teatro del Liceu w Barcelonie.

W 2002 zadebiutowała w roli Normy w koncertowym wydaniu tego dzieła. Rolę tę na stałe włączyła do swojego repertuaru operowego i wykonuje ją na scenach polskich i za granicą (Niemcy). W listopadzie 2002 wykonała solową partię w Requiem W.A. Mozarta na wielkim koncercie w Kościele Królewskim (Holmes Kirke) w Kopenhadze.W 2003 pierwsze sceniczne wykonanie Normy V. Belliniego na deskach teatru w Poznaniu.

W 2004 zadebiutowała jako Małgorzata w Fauście Ch. Gounoda w reżyserii M. Grzesińskiego (Opera Bałtycka). W tym samym roku Wielki koncert pod patronatem prezydenta Warszawy na uczczenie Rocznicy Tragedii 11 Września 2001.

 

Reprezentowała Polskę na Uroczystych Koncertach wejścia Polski do Unii Europejskiej w Sztokholmie pod dyr. W. Rajskiego, w Dublinie pod dyr. J. Krenza oraz Rzymie pod dyr. W. Michniewskiego. W tym samym roku (2004) w czerwcu gościła w Teatro Munnicipal w Rio de Janeiro, gdzie pod dyr. R. Gandolfiego wykonała kantatę Sergiusza Prokofieva "Aleksander Nevsky". Gościła także w Urugwaju wykonując partię solową w Stabat Mater G. Rossiniego. Jako pierwsza Polka wykonała rolę Anny Boleny w operze G. Donizettiego pod tym samym tytułem (2005). Wystąpiła także jako Małgorzata w Fauście Ch. Gounoda.Wzięła również udział w polskiej premierze opery I Masnadieri (Zbójcy) G. Verdiego wykonując rolę Amalii. Agnieszka Wolska znana jest również z wykonań dzieł oratoryjnych takich jak: Requiem G. Verdiego (tourne z Filharmonią Narodową pod dyr. K. Korda), Requiem A. Dvorzaka (Hamburg Musichalle), Festiwal w Lańcucie pod dyr. Tadeusza Wojciechowskiego, Symfonia Pieśni Żałosnych M. Góreckiego, Stabat Mater G. Rossiniego (Vratislavia Cantans pod dyr. A. Wita), Msza Koronacyjna W.A. Mozarta (Pisa - Włochy) oraz recitali operowych z orkiestrą oraz wykonawstwa wieczorów pieśniarskich (Chopin, Moniuszko, Karłowicz, Schumann, Strauss).

Poleć